Garden of Life SunRun 5K

V rámci realizácie amerického sna sme sa rozhodli využiť možnosti doplnkových behov či výziev, ktoré ponúkajú organizátori počas maratónov. Keď je totiž vody priveľa, treba ju použiť, a vieš, Američan – sú medaily… VEĽKÝ

Vo West Palm Beach sme mali možnosť zúčastniť sa SunRun 5K. Štart o 7:30. Tradične sme vstávali príliš skoro a bolo ťažké sa tam dostať 2,5 km do bežeckého mestečka tiež nebol problém. Počasie je horšie, lebo cestou pršalo a na Floridu bola zima 17 stupne C.

Napriek tomu sme realizovali plán stanovený v Poľsku a experimentálne sme sa rozhodli bežať v oboch pretekoch v tričkách bez rukávov. Tam sme čakali na východ slnka, dav bežcov bol čoraz hustejší a organizátori sa motali okolo.

Začiatok vyvolal určité zdesenie, veľa sa nevedelo, kde máme stáť a ktorým smerom bežíme. Stáli sme vpredu a myslím, že sme konečne vzlietli 3-4 linky. Nemal som žiadne plány, Chcel som bežať v pohode a užiť si štart, sledujte trasu.

Počasie sa vyjasnilo, v exponovanej oblasti sa oteplilo a dosť fúkalo. Začali sme vo veľkom dave. Bola som šťastná, že to je len 5 km. Trasa 2,5 km pozdĺž lagúny, otočte sa a dostaňte sa do cieľa.

Nedarilo sa mi veľmi dobre, Bolo mi horúco, Trápil ma vietor a neutlačil som tempo, ale pri obrate som vedel, že som v popredí.

Byłam 6 žena v cieli a prvá v kategórii masters. bol som veľmi šťastný, viac, že som to vôbec nečakal.
V cieli sme dostali raňajky – bajla, syr a hrozno, veľmi dobré jedlo.

Po chvíli dýchania a pozorovania hviezd sme išli do hotela.

Veľmi úspešný bežecký štart. Po dnešku som to vedel, že maratón nebude ľahký, viac, že sa predpovedali ešte silnejšie poryvy vetra. Aspoň som poznal posledné kilometre trasy.