Garden of Life SunRun 5K

Ως μέρος της υλοποίησης του αμερικανικού ονείρου, αποφασίσαμε να εκμεταλλευτούμε τις ευκαιρίες για επιπλέον τρεξίματα ή προκλήσεις που προσφέρουν οι διοργανωτές κατά τη διάρκεια μαραθωνίων. Άλλωστε, όταν υπάρχει πολύ νερό, πρέπει να το χρησιμοποιήσετε, και ξέρεις, Αμερικάνα – υπάρχουν μετάλλια… ΜΕΓΑΛΟ

Στο West Palm Beach είχαμε την ευκαιρία να πάρουμε μέρος στο SunRun 5K. Start o 7:30. Παραδοσιακά, σηκωθήκαμε πολύ νωρίς και ήταν δύσκολο να φτάσουμε εκεί 2,5 χλμ από την πόλη cross-country επίσης δεν ήταν πρόβλημα. Ο καιρός είναι χειρότερος, γιατί έβρεχε στο δρόμο και έκανε κρύο για τη Φλόριντα 17 βαθμοί Γ.

Παρόλα αυτά, εφαρμόσαμε το σχέδιο που καθιερώθηκε στην Πολωνία και αποφασίσαμε πειραματικά να τρέξουμε και στους δύο αγώνες με αμάνικα μπλουζάκια. Εκεί περιμέναμε την ανατολή του ηλίου, το πλήθος των δρομέων γινόταν όλο και πιο πυκνό και οι διοργανωτές ήταν πολύβουοι.

Η εκκίνηση προκάλεσε κάποια αναστάτωση, δεν ήταν πολλά γνωστά, πού να σταθούμε και προς ποια κατεύθυνση τρέχουμε. Σταθήκαμε μπροστά και τελικά απογειωθήκαμε, νομίζω 3-4 γραμμές. Δεν είχα σχέδια, Ήθελα να τρέξω άνετα και να απολαύσω την αρχή, παρακολουθήστε τη διαδρομή.

Ο καιρός καθάρισε, έγινε ζεστό και φυσούσε αρκετά στην εκτεθειμένη περιοχή. Ξεκινήσαμε με μεγάλο πλήθος. Ήμουν ευτυχής, ήταν μόνο 5 χιλιόμετρα. Trasa 2,5 χλμ κατά μήκος της λιμνοθάλασσας, στρίψτε και φτάστε στη γραμμή του τερματισμού.

Δεν τα πήγαινα πολύ καλά, Ένιωσα ζέστη, Ο αέρας με ενοχλούσε και δεν πίεζα τον ρυθμό, αλλά στην ανατροπή ήξερα, ότι είμαι στην πρώτη γραμμή.

Byłam 6 γυναίκα στον τερματισμό και πρώτη στην κατηγορία masters. ήμουν πολύ χαρούμενος, η πιο, που δεν το περίμενα καθόλου.
Πήραμε πρωινό στη γραμμή του τερματισμού – bajla, τυρί και σταφύλια, ένα πολύ καλό γεύμα.

Μετά από μια στιγμή αναπνοής και παρατήρησης των άστρων, πήγαμε στο ξενοδοχείο.

Πολύ επιτυχημένη εκκίνηση τρεξίματος. Μετά από σήμερα, ήξερα, ότι ο μαραθώνιος δεν θα είναι εύκολος, η πιο, ότι προβλέπονταν ακόμη ισχυρότερες ριπές ανέμων. Τουλάχιστον ήξερα τα τελευταία χιλιόμετρα της διαδρομής.