Garden of Life SunRun 5K

V rámci realizace amerického snu jsme se rozhodli využít příležitostí pro další běhy či výzvy, které organizátoři při maratonech nabízejí. Když je totiž vody příliš, musíte ji použít, a víš, Američan – jsou medaile… VELKÝ

Ve West Palm Beach jsme měli možnost zúčastnit se SunRun 5K. Start o 7:30. Tradičně jsme vstávali příliš brzy a bylo těžké se tam dostat 2,5 km do běžeckého města také nebyl problém. Počasí je horší, protože cestou pršelo a na Floridu byla zima 17 stupně C.

Navzdory tomu jsme realizovali plán stanovený v Polsku a experimentálně jsme se rozhodli běžet v obou závodech v tričkách bez rukávů. Tam jsme čekali na východ slunce, dav běžců houstl a organizátoři se hemžili kolem.

Začátek vyvolal určité zděšení, se moc nevědělo, kde máme stát a kterým směrem běžíme. Stáli jsme vepředu a myslím, že konečně vzlétli 3-4 linky. Neměl jsem žádné plány, Chtěl jsem běžet v klidu a užít si start, sledovat trasu.

Počasí se umoudřilo, v exponované oblasti se oteplilo a docela foukalo. Začali jsme ve velkém davu. Byla jsem šťastná, to bylo jen 5 km. Trasa 2,5 km podél laguny, otočte se a dojeďte do cíle.

Moc se mi nedařilo, Cítil jsem horko, Vadil mi vítr a netlačil jsem do tempa, ale při obratu jsem věděl, že jsem v popředí.

Byłam 6 žena v cíli a první v kategorii masters. byl jsem velmi šťastný, více, že jsem to vůbec nečekal.
V cíli jsme dostali snídani – bajla, sýr a hrozny, velmi dobré jídlo.

Po chvilce dýchání a pozorování hvězd jsme šli do hotelu.

Velmi úspěšný běžecký start. Po dnešku jsem to věděl, že maraton nebude jednoduchý, více, že byly předpovídány ještě silnější poryvy větru. Alespoň jsem znal poslední kilometry trasy.