KINO Maraton milovníků piva

Belgie – miluji to a bylo to tolikrát, ale nikdy jsem vážně neuvažoval, že bych tam běžel maraton. Chvíli jsem přemýšlel o kandidatuře v Bruselu, ale když jsem se dozvěděl o pivním maratonu v Lutychu, věděl jsem to, je jen otázkou času, kdy se tam dostaneme.

42 km i 16 stanice s pivem z místních řemeslných pivovarů, a belgické hranolky, místní pochoutky – buchty, sušenky, klobása. Vše doplněné popcornem, protože letošním tématem běhu byl film.
Dva medocské maratony, které jsme běželi, nám daly nápad, co můžeme očekávat, ale realita nás překvapila…

Start/cíl a sběr paketů byl na jednom místě. Ve velkém sále obklopeném Oscary a filmovou atmosférou jsme dostali startovní číslo, pásek a šálek (bylo povinné jej používat při běhu), klobouk a vysoký “Líska” ponožky.

Pořadatelé připravili i nemilé překvapení – DeLorean DMC-12 z Návratu do budoucnosti. Byl jsem velmi rád, protože mám rád tento film a auto.