CCC Tour Grody Piastowskie

Koruna Sovích hor (Pilawa Gorna) a Jaworský krajíc chleba
Fotografie. organizátor

Letošní ročníky byly spojeny a přidána celková klasifikace etapového závodu.

Letos se první start uskutečnil v rámci Koruny vlastních hor na Plac Piastów Śląskich v Piława Górna..

Počasí bylo hrozné, jsme na místo dorazili z Wrocławi v lijáku. Naštěstí před startem přestalo pršet a během závodu dokonce nesměle vysvitlo sluníčko.
Věděl jsem, že, to nebude snadné, ale aspoň jsem poznal stoupání na průsmyky Srebrna Góra a Woliborska.

Nejhorší byl nerovný povrch, otvory a “Hrubý” asfalt. Dojel jsem do cíle, Byla jsem jediná žena v závodě… Jako obvykle za námi jela sanitka, POLICIE, technický ředitel a řada vozů.

Neměl jsem ruce, abych držel ceny! Gratulace byly nekonečné. Byl jsem velmi šťastný a ohromen zároveň, že žádná dívka výzvu nepřijala – více, je to čtyřletý cyklus (druhý závod) a letos v kombinaci s Jaworskou pajdou.
Druhý den nebyl o nic lepší. Temné mraky, přeháňky a mrazivá zima. Byl jsem odhodlaný a věděl jsem to, dokončím závod. Věděli to i rozhodčí a ředitel závodu, který mi nabídl bonus v podobě 19 km. Souhlasím, ale mám až teď “morální”.
Bylo to pro mě těžké a cítila jsem se v nohách 55 km Sovích hor. Poslední rovinaté kilometry do cíle jsem urazil v boji s větrem, jet na maximum a snažit se cyklistovi uniknout. Udało się!

Jsem nesmírně šťastný a hrdý, pro mě to byl nejtěžší závod sezóny a takový výsledek jsem nečekal. Cítím se trochu nespokojený, ale nevypadlo to “získat plný dům”. Jak jsem se rozhodl – Hodlám se zúčastnit všech vydání Koruny Sovích hor – zbývají ještě dva: Stříbrná hora v 2024 a Pieszyce w 2025.